O Firmie
20787
page-template-default,page,page-id-20787,bridge-core-3.1.1,qi-blocks-1.2.9,qodef-gutenberg--no-touch,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-30.0.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2666,elementor-page elementor-page-20787
MISJA FIRMY SERIX
W Serix, naszym celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, łącząc zaawansowane technologie druku przemysłowego z głębokim zobowiązaniem do ochrony środowiska naturalnego. Dążymy do nieustannego doskonalenia procesów produkcyjnych, opierając się na metodyce LEAN Manufacturing, by zapewnić nie tylko produkty najwyższej jakości dla branży AGD i pokrewnych sektorów, ale także minimalizować nasz ślad ekologiczny przez inwestycje w energooszczędne i optymalne rozwiązania produkcyjne. Poprzez tworzenie zdrowego i bezpiecznego miejsca pracy, wspieramy naszych pracowników w ich rozwoju i dobrostanie, jednocześnie promując kulturę ciągłego doskonalenia i innowacji. Naszą misją jest być partnerem, który przez swoje działania przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, oferując wartość dla klientów, pracowników i społeczności.
WIZJA FIRMY SERIX
Naszą wizją jest bycie liderem w dziedzinie estetycznych i technologicznie zaawansowanych komponentów dla przemysłu AGD i pokrewnych sektorów, uznawanym za symbol innowacyjności, jakości, doskonałości operacyjnej oraz zaangażowania na rzecz ochrony środowiska. Aspirujemy do tego, aby przez zaawansowaną informatyzację, automatyzację i robotyzację produkcji, nie tylko przekraczać oczekiwania najbardziej wymagających korporacji, ale również promować zrównoważone praktyki, które pomagają chronić naszą planetę. Dążymy do stworzenia miejsca pracy, gdzie każdy pracownik czuje się cenny i bezpieczny, wspierając ich w rozwoju osobistym i zawodowym. W obliczu wyzwań gospodarczych i ekologicznych, Serix zamierza wyjść z kryzysu jako organizacja silniejsza, bardziej efektywna i zrównoważona, gotowa na przyszłe wzrosty i zdolna do prowadzenia branży ku lepszej przyszłości dla nas wszystkich.
Previous slide
Next slide

Historia Firmy

1985r.

Początek działalności firmy. Założycielem firmy jest Waldemar Kitala, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Początkowo firma jednoosobowa zajmuje się wykonywaniem reklam, szyldów sklepowych, oprawą plastyczną wystaw i imprez okolicznościowych.

1987r.

Uruchomienie drukarni sitodrukowej, wykonującej usługowo nadruki na tkaninach, min. t-shirtach, odzieży roboczej, galanterii, itp.

1990r.

Uruchomienie drukarni offsetowej zajmującej się głównie produkcją opakowań kartonowych dla producentów obuwia, która wypełniła brak tego typu usług na lokalnym rynku.

2000r.

Zakup nieruchomości w Myszkowie ul. T. Kościuszki 8 po upadłych Zakładach Przemysłu Wełnianego „Wartex”. Przeniesienie siedziby firmy i produkcji poligraficznej.

2002r.

Uruchomienie produkcji wzorników kolorystycznych farb, tynków i fug dla producentów chemii budowlanej w oparciu o własną technologię produkcji i know-how.

2003r.

Restrukturyzacja firmy i zmiana profilu produkcji. Zakup specjalistycznych maszyn i uruchomienie druku na tworzywach sztucznych techniką sitodruku i tampodruku związana z lokalizacją w pobliżu Myszkowa nowej fabryki sprzętu AGD jednego z największych koncernów tej branży na świecie.

2004r.

Zakup pierwszej wtryskarki i uruchomienie Wydziału Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych. Ukierunkowanie firmy na kompleksową i specjalistyczną produkcję dla odbiorców z branży AGD.

2005r.

Wdrożenie nowoczesnej technologii sitodruku UV, umożliwiającej wykonywanie wielokolorowych aplikacji graficznych na detalach estetycznych - głównie control panelach. Otrzymanie certyfikatu jakości ISO 9001:2000, zakup następnych wtryskarek ENGEL oraz maszyny pomiarowej.

2006r.

Zakup nieruchomości położonej w Myszkowie ul. Przemysłowa 12 o pow.30.000,00 m.kw. wraz z halami na terenach przemysłowych „MYSTAL”.

2008r.

Przeniesienie produkcji i maszyn do nowej lokalizacji.

2016r.

Rozbudowa nowej lokalizacji o dodatkowe powierzchnie produkcyjne oraz magazyn wysokiego składowania.

2019r.

Przeniesienie druku przemysłowego na tworzywach do nowej lokalizacji.

2020r.

Uruchomienie wydziału recyklingu

POLITYKA JAKOŚCI

 

Nadrzędnym celem Serix jest ciągłe podnoszenie jakości oferowanych wyrobów i usług w zakresie produkcji detali z tworzyw sztucznych wraz z aplikacjami graficznymi. Poprzez wdrożony i ciągle doskonalony System Zarządzania Jakością dążymy do ciągłego podnoszenia zadowolenia naszych Klientów, oraz spełnienia mających zastosowanie wymagań prawnych.